Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LUXTORPEDA – koncert

26 stycznia godz. 20:00

| 50zł (przedsprzedaż), 65 zł (w dniu koncertu)
Press pack nowy 1 (Medium) (2)

SUPPORT: EneDueRabe, godz. 19:00

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

FullSizeRender (Medium) (2)

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma „Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody

Skład zespołu:

Robert Friedrich,

Tomasz Krzyżaniak,

Przemysław Frencel,

Robert Drężek,

Krzysztof Kmiecik

SUPPORT:

EneDueRabe

godz. 19:00

Prapoczątki zespołu sięgają końca 2005 roku. Wówczas Darek [perkusja] z Michałem [gitara basowa] postanowili sobie udowodnić, że po kilku latach przerwy i ‚trzeciej dziesiątce na karku’ także można grać w zespole garażowym wymyślając jakieś transowo- hardcorowe rzeczy na perkusję i bas. Po jakimś czasie dołączył Marcin [gitara]. Panowie znają się jeszcze z czasów poprzedniego projektu muzycznego, czyli NoWar, który zakończył swój żywot krótko po nagraniu w 1995 roku kasety [ktoś jeszcze pamięta kasety magnetofonowe?], o dużo mówiącym tytule „Niespełnienie”. Przez kolejny okres i przy mało regularnych spotkaniach powstawał materiał o bliżej nieokreślonym stylu muzycznym. W myśl zasady grać to, co w tej chwili się czuje. Skład dopełniło przyjście Adama, na którąś z prób. W ten sposób zespół otrzymał naprawdę ciekawy głos, a oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można by datować na luty 2007 roku. We wrześniu i październiku 2009 kilka koncertów zagrał Tomek Wyrwa. Od marca 2010 do lipca 2011 skład współtworzył Jacek Fitt (gitara). W grudniu 2011 roku z zespołu odszedł Mokry.

Duży dystans do siebie, do wszelakich trendów i stylów muzycznych, to krótka charakterystyka kapeli.
Utwory EneDueRabe były prezentowane na antenie Programu III Polskiego Radia. Odtwarzane są również w rozgłośniach o charakterze lokalnym oraz radiach internetowych. W styczniu 2009 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo zespołu- płytka „Due”. Od X 2009 można ją legalnie pobrać z internetu. EDeeR w marcu 2011 nagrał także ‚hiciorowaty’ ‚Babilon’ na płytę „HansSolo” Przema z 52 Dębiec .
EDeeR popełnił też trochę gigów. Zagrał w 2009 roku trasę „Za późno na mainstream”. Gościł także na trasach „BiFF”, „Kazika Na Żywo”, „Grabaża i Strachy Na Lachy”, „Luxtorpedy” i zespołu „KULT”. EneDueRabe zaliczył również udany występ dla „BalconyTV”.

„Płytoteka”: „Demo 2007” [26.01.2008], „Due” [14.01.2009]

Skład:
Michał Piechowiak – bas, dźwięki
Dariusz Komar – perkusja, głosy
Adam Skibiński – głosy, pianino

Współtworzyli również:
Tomasz „Rolnik” Wyrwa (IX – X 2009) – gitara, głosy
Jacek Fitt (III 2010 – VII 2011) – gitara, głosy
Marcin „Mokry” Mokry (XI 2006 – XII 2011)- gitara, głosy [zobacz też: www.mokrofon.art.pl]

Szczegóły

Data:
26 stycznia
Czas:
20:00
Koszt:
50zł (przedsprzedaż), 65 zł (w dniu koncertu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 69 68 901
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl