Wystąpią:
Sławek Jaskułke – pianista jazzowy
Katarzyna Biernat – koncert mis i gongów
Katarzyna Biernat
Gasną światła, zaczyna się koncert – muzyka wypełnia przestrzeń, otula nas pięknymi dźwiękami. Na ten krótki czas świat zewnętrzny znika, a my dajemy się przenieść do lepszej i lżejszej przestrzeni.
„Muzyka w ciemności” to nowa propozycja Centrum Kultury Teatr, chcemy zaproponować naszym widzom koncert jakiego jeszcze u nas nie było. Widzowie zasiądą z artystami na scenie, i zgaśnie światło, w kompletnej ciemności słuchać będziemy muzyki subtelnej, ilustracyjnej. Mamy zamiar zaskoczyć naszych gości doskonałym wykonaniem, a z drugiej strony sprawdzić wspólnie, czy gdy nic nas nie rozprasza to dźwięk dotrze do nas nieco inaczej. Wyostrzy się zmysł słuchu, pobudzi wyobraźnia, a my damy się ponieść muzyce.
W listopadowy wieczór na teatralnej scenie zagra mistrz fortepianu, młody i utalentowany Sławek Jaskułke. Po koncercie pianisty zaprosimy widzów na krótką przerwę, podczas której serwować będziemy ciepłe napoje i słodką przekąskę. Natomiast w drugiej części wieczoru zaprosimy na koncert mis i gongów w wykonaniu Katarzyny Biernat.
Sławek Jaskułke polski pianista jazzowy, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej, aranżer, producent muzyczny. Artysta poruszający się w obszarach muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej. Jego twórczość inspirowana przyrodą (album „Sea”) i naturą człowieka („Senne”) wyraźnie podąża w kierunku kolorystyki i barwy dźwięku. Artysta ma za sobą występy na największych scenach świata, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Symphony Hall w Chicago, International Performing Arts Center w Moskwie. Brał udział w największych światowych festiwalach, m.in. North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Red Sea Jazz Festival, Padova Jazz Festival, Garana International Jazz Festival, Jazz Jamboree. Artysta Jest absolwentem Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Był trzykrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego „Fryderyk”, zdobywając ją w kategorii „Jazzowy Album Roku” (Namysłowski „Assymetry” 2006). Obecna twórczość Sławka Jaskułke skoncentrowana jest na muzycznych detalach. Po wielu latach muzycznych poszukiwań artysta doszedł do momentu, w którym ważna stała się dla niego cisza i spójna forma całości.
Naturalne dążenie do zdrowia to moja PASJA.
Podążając za głosem serca świat sprzyja mi w realizacjach marzeń. Z ogromną wdzięcznością oddaję się kolejnym procesom poznawania siebie. Uwielbiam spotkania z ludźmi. Poznawać ich sposób patrzenia na świat, wymieniać się doświadczeniami. Głęboko wierzę, że mamy w sobie moc samouzdrawiania. W swoich terapiach zachęcam do holistycznego spojrzenia na siebie. W diagnozie często pomagają mi kamertony lub bańki. Te wspaniałe narzędzia w sposób bardzo wyraźny potrafią nakierować na części ciała, które potrzebują szczególnej opieki.
Największymi moimi nauczycielami są moje dzieci. To one przyczyniły się do moich poszukiwań jak radzić z sobie z przychodzącymi do nas chorobami i bólami. Wszelkie nowe terapie były przeprowadzane w pierwszej kolejności na członkach mojej rodziny. To oni są dowodem na skuteczność ich działania.
DŹWIĘK– wszystko co istnieje wibruje. Każda forma ma swoją wibrację lub dźwięk, które wzajemnie na siebie wpływają. Jego wpływ można podzielić na różne sposoby.
1.Dźwięk ułatwiający aktywowanie różnych specyficznych stanów świadomości
Dla mnie wibracja gongu to powrót do korzeni, do natury, głębokiego odpuszczenia a zarazem oczyszczenia. Bardzo mocno czuję powiązanie tego dźwięku z fazami księżyca. Przyjmując fakt, że Ziemia ma również swoją częstotliwość, która ulega zmianom, oczywistym staje się fakt natężenia chorób na tle emocjonalnym. Pierwotne dźwięki gongu ułatwiają znaleźć stan równowagi emocjonalnej.
Ze względu na relaksacyjny charakter koncertu i niestandardowe miejsca dla widowni, sugerujemy dobór wygodnej odzieży.