Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sweet Accordion Festival – koncert

17 listopada 2019 (niedziela) godz. 16:00

| 14zł

Wystąpią:
Paweł Wiśniewski Band
Sweet Accordion Quartet
Zagan Acoustic

Etnos Ensemble

Paweł Wiśniewski Band

wisniak foto

Zespół tworzą muzycy mający różnorodne zainteresowania stylistyczne. Lider zespołu wywodzi się z Grudziądza i kontynuuje dobre tradycje akordeonowe naszego miasta. Dzięki współpracy z muzykami grającymi na różnych instrumentach realizuje swoje pomysły artystyczne.

Paweł Wiśniewski – akordeon

Jędrzej Rochecki – skrzypce

Krzysztof Biernacki – klarnet

Szymon Wiciński – kontrabas

Sweet Accordion Quartet – formacja grudziądzka, której liderem jest Grzegorz Grzanka. Zespół grający muzykę z różnych zakątków świata w atrakcyjnym autorskim opracowaniu. W wykonaniu zespołu usłyszymy walce musette, tanga, standardy oraz przeboje światowej muzyki rozrywkowej.

sweet accordion

Grzegorz Grzanka – akordeon

Marek Habryn – gitara klasyczna

Bartosz Pierściński – gitara basowa

Cezary Grzanka – perkusja

ETNOS ENSEMBLE

Etnos 1 fot.Piotr_Markowski

Etnos Ensemble to zespół muzyczny wykonujący autorskie kompozycje inspirowane wpływami

etnicznymi z całego świata oraz muzykę bałkańską, polską i żydowską. Zespół tworzy grupa zaprzyjaźnionych instrumentalistów. Styl, który prezentują w swojej muzyce jest indywidualny i oryginalny, dlatego trudno go określić jako jeden gatunek. Najczęściej w muzyce grupy można usłyszeć wpływy tradycyjnej muzyki bałkańskiej, polskiej, klezmerskiej z elementami jazzu.

Z końcem 2016 roku wydali debiutancki album.

Etnos w zaledwie rok od powstania wystąpili już w takich miejscach jak: Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, Teatr Ziemi Rybnickiej oraz Studio Koncertowe S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie. W chwili obecnej muzycy mają już za sobą występy w większości krajów europejskich oraz w Kenii.

W 2018 roku Etnos otrzymali stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Młoda Polska” na dalszy rozwój artystyczny i wydanie kolejnej płyty, która ukazała się nakładem

Requim Records w 2019 r. Zespół jest również finalistą prestiżowego konkursu folkowego „Nowa Tradycja”.

Zespół tworzą: 

akordeonista Konrad Merta,

wiolonczelista Piotr Gach,

basista Łukasz Mazanek.

klarnecista Bartosz Pacan.

zagan 0092

Zagan Acoustic – zespół wykonujący muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Muzycy od ponad 10 lat koncertują na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Nie ma gatunku w którym nie potrafiliby się odnaleźć. Wyraziste brzmienie, wirtuozeria i duże poczucie humoru to najczęściej pojawiające się słowa w recenzjach. Grają zarówno klimatyczne koncerty kameralne, jak również duże przedsięwzięcia organizowane m.in. przez Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonię Kameralną Sopot, Filharmonią Łódzką, Filharmonię Szczecińską czy Filharmonią Dolnośląską. Trzon repertuaru stanowią kompozycje autorskie, wykonywane również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.

Zagan Acoustic koncertuje z jazzmanem Krzesimirem Dębskim, Akademickim Chórem Uniwersytetu Gdańskiego. Za swój kunszt wykonawczy otrzymali wyróżnienie specjalne na XVIII Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W swojej dyskografii posiadają 5 płyt, wśród nich debiutancki krążek „3:1” czy płyta inspirowana muzyką folkową „Folk&Roll”.

Szczegóły

Data:
17 listopada 2019 (niedziela)
Czas:
16:00
Koszt:
14zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Klub Akcent
ul. Wybickiego 38
Telefon:
56 46 210 24

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej