Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzyka w ciemności

16 listopada 2019 (sobota) godz. 19:00

| 35zł, 40 zł
Sławek Jaskułke (2)

Wystąpią:

Sławek Jaskułke – pianista jazzowy

Katarzyna Biernat – koncert mis i gongów

Katarzyna Biernat

Gasną światła, zaczyna się koncert – muzyka wypełnia przestrzeń, otula nas pięknymi dźwiękami. Na ten krótki czas świat zewnętrzny  znika, a my dajemy się przenieść do lepszej i lżejszej przestrzeni.

„Muzyka w ciemności” to nowa propozycja Centrum Kultury Teatr, chcemy zaproponować naszym widzom koncert jakiego jeszcze u nas nie było. Widzowie zasiądą z artystami na scenie, i zgaśnie światło, w kompletnej ciemności słuchać będziemy muzyki subtelnej, ilustracyjnej. Mamy zamiar zaskoczyć naszych gości doskonałym wykonaniem, a z drugiej strony sprawdzić wspólnie, czy gdy nic nas nie rozprasza to dźwięk dotrze do nas nieco inaczej. Wyostrzy się zmysł słuchu, pobudzi wyobraźnia, a my damy się ponieść muzyce.

W listopadowy wieczór na teatralnej scenie zagra mistrz fortepianu, młody i utalentowany Sławek Jaskułke. Po koncercie pianisty zaprosimy widzów na krótką przerwę, podczas której serwować będziemy ciepłe napoje i słodką przekąskę. Natomiast w drugiej części wieczoru  zaprosimy na koncert mis i gongów w wykonaniu Katarzyny Biernat.

Sławek Jaskułke 1 (2)Sławek Jaskułke polski pianista jazzowy, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej, aranżer, producent muzyczny. Artysta poruszający się w obszarach muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej. Jego twórczość inspirowana przyrodą (album „Sea”) i naturą człowieka („Senne”) wyraźnie podąża w kierunku kolorystyki i barwy dźwięku. Artysta ma za sobą występy na największych scenach świata, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Symphony Hall w Chicago, International Performing Arts Center w Moskwie. Brał udział w największych światowych festiwalach, m.in. North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Red Sea Jazz Festival, Padova Jazz Festival, Garana International Jazz Festival, Jazz Jamboree. Artysta Jest absolwentem Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Był trzykrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego „Fryderyk”, zdobywając ją w kategorii „Jazzowy Album Roku” (Namysłowski „Assymetry” 2006). Obecna twórczość Sławka Jaskułke skoncentrowana jest na muzycznych detalach. Po wielu latach muzycznych poszukiwań artysta doszedł do momentu, w którym ważna stała się dla niego cisza i spójna forma całości.

Naturalne dążenie do zdrowia to moja PASJA.

Podążając za głosem serca świat sprzyja mi w realizacjach marzeń. Z ogromną wdzięcznością oddaję się kolejnym procesom poznawania siebie. Uwielbiam spotkania z ludźmi. Poznawać ich sposób patrzenia na świat, wymieniać się doświadczeniami. Głęboko wierzę, że mamy w sobie moc samouzdrawiania. W swoich terapiach zachęcam do holistycznego spojrzenia na siebie. W diagnozie często pomagają mi kamertony lub bańki. Te wspaniałe narzędzia w sposób bardzo wyraźny potrafią nakierować na części ciała, które potrzebują szczególnej opieki.
Największymi moimi nauczycielami są moje dzieci. To one przyczyniły się do moich poszukiwań jak radzić z sobie z przychodzącymi do nas chorobami i bólami. Wszelkie nowe terapie były przeprowadzane w pierwszej kolejności na członkach mojej rodziny. To oni są dowodem na skuteczność ich działania.

terapie-1

DŹWIĘK– wszystko co istnieje wibruje. Każda forma ma swoją wibrację lub dźwięk, które wzajemnie na siebie wpływają. Jego wpływ można podzielić na różne sposoby.

1.Dźwięk ułatwiający aktywowanie różnych specyficznych stanów świadomości

  • stan medytacyjny
  • stan głębokiego relaksu i odprężenia
  • głowa odpoczywa – szybsza regeneracja umysłu
  • przez naukowców nazwany stanem ALFA – częstotliwość fal mózgowych EEG 8-13 Hz
  1. Dźwięk oddziaływujący na procesy fizyczne w ciele za pomocą skierowania wibracji w dane miejsca połączone ze świadomą intencją. Każda komórka zawiera w sobie wibracyjną informację o stanie wszystkich części ciała. Komórki w ciele wzajemnie na siebie oddziałują tworząc rezonans komórkowy. Kierując uwagą daną wibrację możemy rozpuścić napięcia w ciele pobudzając przez to organizm do oczyszczania z toksyn. Nadajemy tym samym ciału prawidłowy wzorzec zdrowia.
  2. Wyrażanie emocji dźwiękiem i ruchem. Emocje także emitują dźwięk i wibracje. Wielu ludzi odczuwa określone emocje w konkretnych częściach ciała np. smutek w rejonie serca. Dzieci uwalniają swoje emocje spontanicznie na bieżąco, do póki ktoś nie powie, że tak nie wolno. Smutek wyrażamy dźwiękiem płaczu, szlochu, radość – śmiechem, a złość – krzykiem.

img1

Dla mnie wibracja gongu to powrót do korzeni, do natury, głębokiego odpuszczenia a zarazem oczyszczenia. Bardzo mocno czuję powiązanie tego dźwięku z fazami księżyca. Przyjmując fakt, że Ziemia ma również swoją częstotliwość, która ulega zmianom, oczywistym staje się fakt natężenia chorób na tle emocjonalnym. Pierwotne dźwięki gongu ułatwiają znaleźć stan równowagi emocjonalnej.

Ze względu na relaksacyjny charakter koncertu i niestandardowe miejsca dla widowni, sugerujemy dobór wygodnej odzieży.

Szczegóły

Data:
16 listopada 2019 (sobota)
Czas:
19:00
Koszt:
35zł, 40 zł
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej