Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF: „Paterson” reż. Jim Jarmusch (2016 r.)

14 grudnia 2023 (czwartek) godz. 19:00

| 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu seansu)
plakat Paterson

Jeden z tych filmów, które wychodzą za tobą z kina.
Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Wyjątkowa oda do zwykłego życia, domowej harmonii i poezji, czyli tego, co sprawia, że warto żyć.
The Hollywood Reporter

„Paterson” to film entuzjastycznie przyjęty podczas festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób. Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

Reżyseria i senariusz: Jim Jarmusch
Obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Helen-Jean Arthur
Czas trwania: 118 min.
Zdjęcia: Frederick Elmes
Montaż: Affonso Gonçalves
Dźwięk: Robert Hein
Scenografia: Mark Friedberg
Kostiumy: Catherine George
Muzyka: Sqürl
Wiersze: Ron Padgett

ZWIASTUN

recenzje:
Najnowszy film Jarmuscha ma w sobie tyle niewymuszonej czułości, że oglądając go, można złapać się na mimowolnym uśmiechu. Idealne dla: miłośników wierszy, które się nie rymują i buldogów angielskich. Oraz „Dymu” Paula Austera i Wayne’a Wanga.
Marta Bałaga, Stopklatka.pl

„Paterson” urzeka, mami, intryguje i wciąga do swojego świata. Reżyser, snując swoją opowieść, potrafi pokazać piękno najzwyklejszych codziennych czynności. Tak naprawdę jednak urok „Patersona” wynika z połączenia wszystkich tych elementów, a wypunktowanie ich na papierze nie oddaje w pełni magii, którą film za sobą niesie. Tak
jak trudno określić dokładnie emocjonalny urok poezji, tak trudno określić ten urok w „Patersonie”. To po prostu trzeba zobaczyć i poczuć samemu.
Michał Kaczoń, Wprost.pl

Widz wychodzi z filmu Jarmuscha z poczuciem ważności swojego własnego życia i życia w ogóle, a to w kinie zdarza się obecnie bardzo rzadko.
Alicja Sterna, Onet.pl

Reżyser o filmie:
„Paterson” to spokojna historia. Jej główni bohaterowie nie mają żadnym dramatycznych konfliktów. Struktura filmu jest prosta – śledzimy życie bohaterów przez siedem dni.
„Paterson” jest w zamierzeniu celebracją poezji, kryjącej się w drobiazgach, zmianach, codziennych relacjach z innymi. To odtrutka na mroczne, trudne kino pełne problemów bądź akcji. To film, który powinien przepłynąć obok widza, jak obrazy obserwowane przez szybę miejskiego autobusu, jak mechaniczna gondola poruszająca się przez małe, zapomniane miasto

 


BILETY DO NABYCIA W KASACH CKT ORAZ ONLINE:
Bilety24.pl

 

Szczegóły

Data:
14 grudnia 2023 (czwartek)
Czas:
19:00
Koszt:
10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu seansu)
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Polska
Telefon:
56 46 234 76
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
oliwia@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl