Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

LnSM: „Nastrojowa Góra Zamkowa” – kino nieme z muzyką na żywo

15 sierpnia godz. 20:30

| wstęp wolny
plakat nastrojowa-1

„Sherlock Jr.” z 1924  w reż. Buster’a Keaton’a

Orkiestra Ludwika Sarskiego

godz. 20.30     wstęp wolny

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Miasto Kultury i Centrum Kultury Teatr.

Zadanie dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

            Wspólnie z Orkiestrą Ludwika Sarskiego zapraszamy na niecodzienne wydarzenie w starym stylu. Pokażemy Państwu jak ożywa nieme kino z muzyką graną na żywo. Filmowo zobaczyć będzie można historię z 1924 roku w reżyserii Buster’a Keaton’a – będzie to „Sherlock Jr.”. Pokazowi towarzyszyć będzie autorska muzyka w wykonaniu  multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomali.

            W programie wieczoru zaplanowaliśmy także krótki koncert Orkiestry Ludwika Sarskiego oraz występ grudziądzkiego chóru Contrapunkt. Chórzyści specjalnie na tę okazję przygotowali kilka piosenek, które kojarzą się z najlepszymi filmami.

Tego wieczoru proponujemy naszym widzom także dawkę ciekawej wiedzy o historii i współczesności kina. Multimedialną prezentację pt. „Miłość do Gwiazd Kina” prowadzi Jarosław Jarry Jaworski, twórca projektu „5xMiłośc”, wieloletni współpracownik toruńskiego festiwalu Tofifest.

Program:
* występ zespołu muzycznego Contrapunkt
* multimedialna prezentacja pt. „Miłość do Gwiazd Kina” – Jarosław Jaworski
* „Sherlock Jr.” z 1924 w reż. Buster’a Keaton’a – kino nieme z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego

93002818_1139678043034781_4117129905911627776_o

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Zespół rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy muzycy OLS zmaterializowali swoje liczne pomysły na papierze nutowym. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty, potańcówki oraz wykonywanie muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO

orkiestraludwikasarskiego

Buster Keaton – „Sherlock Jr ”
Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.

Buster Keaton – „Sherlock Jr ” – fragmenty pokazu z muzyką na żywo 

belka dofinansowanie marszałek podpis pod spodem

Nasz DKF-owy wieczór na Górze Zamkowej stał się już wspomnieniem. Mamy nadzieję, że miłym wspomnieniem. Pełni energii planujemy tu jeszcze powrócić, najpóźniej za rok. Tymczasem w ramach „przeżyjmy to jeszcze raz” polecamy zapis relacji z tego wydarzenia.

RELACJA VIDEO:

klimek-poziom (2)

Organizatorami byli: CK Teatr oraz Stowarzyszenie Miasto Kultury.

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Udział wzięli:
Orkiestra Ludwika Sarskiego w składzie: Damian Szymczak oraz Piotr Tomala.
Zespół wokalny Contrapunkt
oraz Jarosław Jaworski.

Szczegóły

Data:
15 sierpnia
Czas:
20:30
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
, ,

Miejsce

Góra Zamkowa

Organizatorzy

CK Teatr w Grudziądzu
Stowarzyszenie Miasto Kultury

KOMUNIKAT

Szanowni Widzowie,

W celu zapewnienia wspólnego bezpieczeństwa widzów, artystów oraz pracowników obsługi, wstęp na organizowane przez nas wydarzenia wiąże się z reżimem sanitarnym w warunkach epidemiologicznych. Dlatego informujemy, iż konieczne podczas nich będzie zmierzenie temperatury oraz podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia wraz z podstawowymi danymi kontaktowymi.

 Czytaj regulamin