Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

LnSM: „DKF pod chmurką” – kino nieme z muzyką na żywo

15 sierpnia godz. 20:30

| wstęp wolny
Sherlock_jr_poster

„Sherlock Jr.” z 1924  w reż. Buster’a Keaton’a

Orkiestra Ludwika Sarskiego

godz. 20.30     wstęp wolny

            Wspólnie z Orkiestrą Ludwika Sarskiego zapraszamy na niecodzienne wydarzenie w starym stylu. Pokażemy Państwu jak ożywa nieme kino z muzyką graną na żywo. Filmowo zobaczyć będzie można historię z 1924 roku w reżyserii Buster’a Keaton’a – będzie to „Sherlock Jr.”. Pokazowi towarzyszyć będzie autorska muzyka w wykonaniu  multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomali.

            W programie wieczoru zaplanowaliśmy także krótki koncert Orkiestry Ludwika Sarskiego oraz występ grudziądzkiego chóru Contrapunkt. Chórzyści specjalnie na tę okazję przygotowali kilka piosenek, które kojarzą się z najlepszymi filmami.

93002818_1139678043034781_4117129905911627776_o

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Zespół rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy muzycy OLS zmaterializowali swoje liczne pomysły na papierze nutowym. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty, potańcówki oraz wykonywanie muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO

orkiestraludwikasarskiego

Buster Keaton – „Sherlock Jr ”
Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.

Buster Keaton – „Sherlock Jr ” – fragmenty pokazu z muzyką na żywo 

Szczegóły

Data:
15 sierpnia
Czas:
20:30
Koszt:
wstęp wolny
Wydarzenie Kategorie:
, ,

Miejsce

Góra Zamkowa

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu
Telefon:
56 46 234 76
Email:
ewelina@teatr.grudziadz.pl
Strona internetowa:
www.teatr.grudziadz.pl

KOMUNIKAT

W związku z przedłużonym zakazem działalności instytucji kulturalnych Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odwołuje imprezy zaplanowane na najbliższe tygodnie. Nasza instytucja zamknięta będzie do odwołania.

 Czytaj więcej